ALTIN GRAM
Alış: 485,05 TL
DOLAR
Alış: 8,6602 TL
EURO
Alış: 10,1493 TL
ÇEYREK
Alış: 786,55 TL

ASAYİŞ

Özel Güvenlikler denetlendi

Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü personelince özel güvenlik görevlisi çalıştırma izni bulunan iş yerlerinde

Bakın Malatya'da Neler Oldu?

Battalgazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda;

EKONOMİ

Ağbaba: Türkiye yüzde 21.7 büyürken en az 61 bin 738 esnaf kepenk kapattı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye’de yüzde 21.7’lik büyüme olduğu bu dönemde, en az 61 bin 736 esnaf kepenk kapatırken, 2021 yılının Ocak-Ağustos aylarında ise en az 48 bin şirket ve gerçek kişi ticari işletmesi de iflas ederek kapandı” dedi.

Ekonominin ve Ticaretin Gelişmesi İçin Yeni Yollar Açıyoruz

Çarmuzu Mahallesinde devam eden imar yolu açma çalışmalarını inceleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt’umuzun tüm yaşam alanlarına ulaşımı sağlayan yollarımızı güçlü yatırımlarla akıcı ve güvenli hale getirip, bölgemizde ki yeni ticaret ve sanayi alanlarının çoğalmasına önemli destekler sunuyoruz.” diye konuştu.

 • Ağustos ayında ihracatımız yüzde 76 arttı

  Malatya’nın Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 76 artışla 40 milyon 219 bin dolar ihracat gerçekleştirildiğini belirten Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, “Sanayimizin çarkları daha hızlı dönmekte, üreticilerimiz ve ihracatçılarımız salgına rağmen üretmeye devam etmektedir. Bu başarıya imza atan tüm ihracatçı üyelerimizi ve çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.

 • FIRAT EDAŞ, Yatırımlarına Devam ediyor

  Fırat EDAŞ, kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti sunma amacıyla, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesindeki Kuyulu mahallesi için yaklaşık 900 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Şirket, bu kapsamda Malatya’nın pek çok noktasındaki çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 • Ekonomiye Katkı Sunan Her Yatırımcı Bizim İçin Kıymetli Ve Değerlidir

  AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetimiyle bir araya gelip, inşaat sektörü üzerine istişare toplantısı düzenledi. AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile verimli bir görüşme yaptıklarını ifade eden Malatya İnşaat Müteahhitleri Derneği( MİM-DER) Başkanı Mehmet Bülbüloğlu, 1,5 yıldır zorlu bir süreçten geçen inşaat sektörünün tüm paydaşlarının sorun ve taleplerini ele aldıkları toplantının verimli geçtiğini söyledi.

SPOR

Kamuoyuna duyuru...! Beklenen açıklama geldi.

Son günlerde kulübümüzle ilgili yapılan bazı açıklamalar ve çıkan haberler üzerine bu açıklamanın kulübümüz yönetim kurulu tarafından yapılması zaruriyeti doğmuştur. Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz 14 branşta, 1000’e yakın sporcu ile ‘Malatya sporunun alt yapısı olma, spor yapmak isteyen gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutma, yetenekli sporcuları Türk sporuna kazandırma ve Malatya’daki başarılı sporculara olanak tanıma’ ana hedefi ile kurulduğu ilk günden bugüne kadar olduğu misyonuyla yoluna devam etmektedir.

Avrupa Hareketlilik Haftası Bisiklet Turu

16-22 Eylül tarihleri arasında ‘Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik’ temasıyla kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Bisiklet Turu yapıldı.

 • Yeşilyurt Belediyespor’a Herkesin Sahip Çıkmasını İstiyoruz

  T.F.F.3.Lig 2.Grupta 3 puanla 9.sırada yer alan Yeşilyurt Belediyespor, 19 Eylül Pazar günü deplasmanda oynayacağı Darıca Gençlerbirliği maçının hazırlıklarını tamamladı.Kulüp Başkanı Muzaffer Çelik, Yeşilyurt Belediyespor’un tüm Malatyalıların takımı olduğunu ve herkesin sahip çıkmasını beklediklerini söyledi.

 • AK Parti Yeşilyurt Gençlik Kolları Futbol Turnuvası düzenleyecek

  Düzenlenen Futbol Turnuvasının pandemi nedeniyle 1.5 yıldır maçlarını oynayamayan genç futbolculara düzenlenen turnuvalarda yeteneklerini devam ettirebilmelerini sağlamak ve maç tecrübelerini artırmalarına yardımcı olunacağı belirtildi.

SAĞLIK

MTÜ MEAH’ta Beyin Tümörü ve Kompleks Spinal Cerrahi Ameliyatları Başladı

Sağlık Bakanlığı Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev alan akademisyenler kendi branşlarında tıbbi ve cerrahi müdahalelere devam ediyorlar. Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi. Abdullah Emre Taçyıldız, Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Gökçe ve Op. Dr. Eray Tekirdaş bu kez 50 yaşında bir bayan hastanın beynindeki yaklaşık 7x5x6 cm boyutunda ki tümörü başarı ile alarak, hastayı sağlığına kavuşturdu.

Aşımızı Olalım, Tedbirlere Uyalım

Yeşilyurt Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs testi pozitif çıkan belediye personelleri ve ailelerine ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulunup, Tedavi Destek Paketlerini emanet ediyorlar.

 • Nuxe Kuru Yağ ile Işıldayın!

  Nuxe kuru yağ içeriğinde bulunan 7 değerli bitkisel yağ (Fındık, tatlı badem, macadamia, argan, kamelya ve tsubaki yağı)

 • Etkili ve Bilinçli İlk Yardım, Hayat Kurtarır

  Kurum içi eğitimlerine ara vermeden devam eden Yeşilyurt Belediyesi, Sağlık Bakanlığınca yayımlanan “İlk Yardım Yönetmeliği” gereği tüm kamu ve kuruluşlar ile özel sektörlerde çalışan personel sayısına uygun olarak yapılması gereken ‘Sertifikalı İlk Yardımcı Eğitimi’ Programlarına başladı.

 • Glutensiz Bisküvi Üretildi

  Malatya Kayısı Araştırma Enstitüsü tarafından kayısı çekirdeğinden ve dut meyvesinden üretilen Glutensiz Bisküvi üretildi.