MHP Kadın Kolları'ndan Şehitlerimiz için Yasin-i Şerif ve dualar okundu

MHP Hekimhan İlçe Kadın Kolları Teşkilatı, öncekigün Tatvan'da helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 11 vatan evladı ve tüm şehitlerin ruhları için Yasin-i şerif ve dualar okundu..

MHP Hekimhan İlçe Kadın Kolları Teşkilatı, öncekigün Tatvan’da helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 11 vatan evladı ve tüm şehitlerin ruhları için Yasin-i şerif ve dualar okundu..
MHP Hekimhan  Kadın Kolları teşkilatı tarafından, parti il binasında ve Ülkü Ocakları’nda asenalar öncekigün helicopter kazasında şehit düşen 11 vatan evladı ve tüm şehitlerimiz anısına anlamlı bir etkinlik gerçekleştirildi. İlçe binasında gerçekleşen şehitler anısına Yasin-I Şerif ve dualar edildi.
Konu hakkında bir açıklama yapan, MHP Hekimhan Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Gülten Memiş, “Önceki gün elim bir helicopter kazasında şehit düşen Vatan evlatlarımız içimizi dağladı. Bugün Hekimhan Kadın kolları ve ülkü Ocakları asenalar ile birlikte şehitlerimiz için bir araya geldik. Onlara Yasin-I Şerif ve dualar okuyacağız. Şu cennet vatanımızın her karış toprağı senin uğrunda canlarını veren, şehit kardeşlerimizin kanlarıyla sulanmış, biz bu vatana sahip çıkmak için tarih boyu canlarımızı vermişiz, bugün vatanımız tehlikeye girdiğinde 7’den 70’e kadınıyla erkeğiyle canlarımızı feda etmek üzere ebrehenin ordusunun karşısında ebabil kuşlarının attığı taşlar misali hiçbir güç kuvvet yetiremez, silahların tankların önüne başlarını koyan ve ta istikal savaşından bu zamana kadar vatanımız kurtarmaya çalışan tüm şehit kardeşlerimizin ruhlarını şad eyle.. Ya rabb.. bizim vatanımızı düşman çizmeleriyle çiğnetme, bizi vatansız bırakma, bizi bayraksız bırakma, bizim hürriyet ve istikalalimize musallt olanlara fırsat verme ya rabbi.bizi hürriyet ve istikalimiziden mahrum bırakma ya rabbi. Minarelerimizde okunan ezanı Muhammedileri dindirme, ayyıldızlı bayrağımızı gönderlerden indirme ya rabbi, indirme ya rabbi, düşmanlarımıza fırsat verme ya rabbi.özellikle yeryüzünde ebu cehiller, ebu lehepler, ebreheler olduğu gibi firavunlar, nemrutlar olduğu gibi onlar tarihin hiçbir devrinde eksik olmadılar, bugünkü firavunların, bugünkü ebu cehillerin ebu leheplerin şerrinden muhafaza eyle . Ya rabbi. Şurada toplanan kardeşlerimiz sana ellerini açtılar sana olan imanları sana olan güvenleri, sana olan tevekküleri ile sana yalvarıyorlarlar . ya rebbel alemin bunlar bedirde,bunlar uhutta, bunlar çanakkalede, bunlar kurtulus savaşında, vatanlarını milletlerini dinlerini inançlarını korumak için savaşan kardeşlerimiz gibi ya rabbi bu uğurda can veren şehitlerimizi okunan kuranlar hurmetine Yasinler hurmetine, aşırlar hurmetine ruhlarını şad eyle makamlarını cennet eyle, bedir şehitleri ile haşr eyle. Uhut şehitleri ile beraber haşr eyle.” Dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler