2021 Yılı Bütçe 236 Milyon 252 Bin TL

Yeşilyurt Belediye Meclisi, Ekim Ayı Toplantıları 3. Birleşiminde, Yeşilyurt Belediyesi 2021 Yılı Bütçesi ve Ücret Tarifelerini karara bağladı. Toplantıda  Yeşilyurt Belediyesi 2021 Yılı tahmini bütçesi 236 Milyon 252 Bin TL. olarak kabul edildi.

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Konferans Salonunda Meclis Başkanvekili Naci Şavata  Başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak Ekim Ayının 2.Oturum Toplantısı karar özeti kabul edildi.

2021 YILI TAHMİNİ BÜTÇESİ 236 MİLYON 252 BİN TL.

Açılış ve yoklamanın ardından Ekim Ayının ilk toplantısında görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Yeşilyurt Belediyesi 2021 Yılı Mali Gelir-Gider Bütçesi görüşülüp karara bağlandı. Bütçe Tasarısının okunmasından sonra yapılan oylamanın ardından 2021 Yılı Yeşilyurt Belediyesi tahmini bütçesi 236 Milyon 252 Bin TL. olarak kabul edildi.

2021 YILI ÜCRET TARİFELERİ BELİRLENDİ

2021 yılı bütçe kararnamesinin onaylanmasından sonra yeni yılın ücret ve tarifeleri de karara bağlandı. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından belirlenerek Meclis’e sunulan İmar İle İlgili Harçlar, Bina İnşaat Harcı, Tatil Günlerinde Çalışma Ruhsatı Harcı,   İlan ve Reklam Vergisi, İşgal Harcı, Tellallık Harcı, Ölçü ve Tartı Aletleri Muayene Harcı, Eğlence Vergisi, Kayıt ve Suret Harcı, Otopark Bedeliyle ilgili yeni yıl ücret ve tarifeleri onaylandı.

Fırat Kalkınma Ajansına proje sunulması ve sözleşme imzalanması için Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a yetki verilmesini görüşüp onaylayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Mehmet Çelik’in mahalledeki 0 ada 62 parselde bulunan alana park yapılmak üzere 34 bin 600 TL.bağışının şartlı bağış olarak kabul edilmesine yönelik gündem maddesini onayladı.

KASIM AYI TOPLANTISI ÜÇ KASIM’DA

Gündemdeki imar maddelerini görüşüp karara bağladıktan sonra Ekim Ayı toplantılarını tamamlayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Kasım Ayı Toplantısını 3 Kasım 2020 Salı günü saat 14.00’da gerçekleştirecek.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler